fbpx

За пописот се дебатираше во ТОП ТЕМА на Телма ТВ

Дали сме подготвени реално да се преброиме додека пописот е заглавен на пат до Собранието е темата на дискусија во емисијата Топ тема на Телма ТВ. Со Сања Васиќ дебатираат Иванка Василевска, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Снежана Калеска Ванчева, пратеничка од СДСМ и Илми Селами од ДУИ.

Дебатата за пописот е дел од соработката меѓу ТВ Телма и онлајн платформата „Само прашај“ на Институтот за комуникациски студии.

 

Уредник и водител на емисијата: Сања Васиќ

 

Види повеќе на истата тема:

MVR broi 2502892 drzavjanstva intro   Za osum godini vo Istocna Makedonija se iselile ziteli kolku eden pomal grad intro  
18 години државата троши пари на проекти без попис   За осум години од Источна Македонија се иселиле жители колку еден помал град  
       
MVR broi 2502892 drzavjanstva intro   MVR broi 2502892 drzavjanstva intro  
Жителите од кичевско ќе се попишуваат, ама иселените роднини да не се запишуваат како „гастербајтери“   МВР брои 2.502.892 државјанства  
       
MVR broi 2502892 drzavjanstva intro      
На големо се подготвува попис, но без Закон за попис      

Тагови: