fbpx

Тагови

Таг: пропаганда

vetuvanjeto za dobro javno zdravstvo ostana samo poglavje vo planot za zivot na vlasta featured
Ветувањето за добро јавно здравство остана само поглавје во „Планот за живот“

Изградба, реконструкции и опремување на општите и клиничките болници во...

besimi gi obra cresite okolu potfrlanjeto na naplatata na ddv vo prvite sedum meseci od godinava featured 1
Бесими ги „oбрa црешите“ околу потфрлањето на наплатата на ДДВ во првите седум месеци од годинава

Министерот за финансии на прес-конференција рече дека не се води евиденција за наплата на ДДВ на месечно...

balkanska formula za politicka dolgovechnost seat propaganda zhneat glasovi
Балканска формула за политичка долговечност: Сеат пропаганда, жнеат гласови

Политиката во денешно време доби нови префинети форми на пропаганда, а балканските лидери се чини дека...

zosto zapadot ja smeta srbija za plodno tlo za ruska propaganda featured
Зошто Западот ја смета Србија за плодно тло за руска пропаганда?

Руската пропаганда се обидува да се инфилтрира во различни контексти и различни општества, но во цела...

izjavite za izgradenite patista ja otkrivaat propagandata featured
Изјавите за изградените патишта ја откриваат пропагандата

Помпезни изјави за големи инфраструктурни успеси. Премиерот Димитар Ковачевски и министрите во Владата се...