fbpx

Тагови

Таг: сервисирање

images prasaj koj go kontrolira servisiranjeto na liftovite intro
Кој го контролира сервисирањето на лифтовите?

Одговара Горан Митревски од Државниот инспекторат за техничка...

images prasaj Kupiv frizider i vednas se rasipa Tri pati go popravaa i povtorno ima problem a ne mi davaat nov Sto da pravam intro
Купив фрижидер и веднаш се расипа. Три пати го поправаа и повторно има проблем, а не ми даваат нов. Што да правам?

Одговара Мартина Грнчаровска од Организацијата на потрошувачи на...

images prasaj Za kolku vreme otkako ke se prijavi rasipan aparat serviserot e dolzen da go popravi intro
За колку време откако ќе се пријави расипан апарат сервисерот е должен да го поправи?

Одговара Мартина Грнчаровска од Организацијата на потрошувачи на...

images prasaj Dali stanarite sto ziveat na prizemje treba da plakaat za servisiranje na liftot ako voopsto ne go koristat intro
Дали станарите што живеат на приземје треба да плаќаат за сервисирање на лифтот ако воопшто не го користат?

Одговара Јасмина Петреска од Регулаторната комисија за...

images prasaj Dali ako nov aparat se rasipe treba da se odnese na servis ili nov da mi dadat intro
Дали ако нов апарат се расипе треба да се однесе на сервис или нов да ми дадат?

Купив на попуст електричен апарат ама ми се расипа. Чекам веќе две недели да се однесе на сервис. Дали треба...

images prasaj Dali od prodavnicata treba da mi dadat nov televizor dokolku ne mozat da go popravat intro
Купив телевизор кој се расипа за еден месец и цели три месеци е по сервиси. Дали треба да ми дадат нов доколку не можат да го поправат?

Одговара Мартина Грнчаровска од Организацијата на потрошувачи на...