fbpx

Тагови

Таг: замена

poracav na internet eden proizvod no mi pristigna drug kade da prijavam intro
Порачав на Интернет еден производ, но ми пристигна друг. Каде да пријавам?

 Одговара Татјана Ташевска од Организацијата на потрошувачите на...

kade da se obratam koga odbivaat da mi go smenat laptopot pod izgovor deka e koristen iako ne e intro
Каде да се обратам кога одбиваат да ми го сменат лаптопот под изговор дека е користен иако не е?

 Ми продале лаптоп со HD резолуција, но не сум задоволен и сакам нов со Full...

sto da napravam dokolku imam osteteni banknoti intro
Што да направам доколку имам оштетени банкноти?

 Одговара Бојан Цветковски од...

images prasaj Kade da se obratime ako ne sakaat da go zamenat proizvodot koj go dostavija so pogresni dimenzii intro
Каде да се обратиме ако не сакаат да го заменат производот кој го доставија со погрешни димензии?

Преку интернет нарачавме мебел. Прво доцнеше, а потоа стигна со погрешни димензии. Не сакаат да го заменат...

images prasaj Dali moze dodeka sum na trudnicko boleduvanje na moe mesto da se vraboti drug na neopredeleno vreme a jas da bidam rasporedena na drugo mesto intro
Дали може додека сум на трудничко боледување на мое место да се вработи друг на неопределено време, a јас да бидам распоредена на друго место?

Одговара Даниела Стефановска од Државниот инспекторат за...

images prasaj Kade da se obratam od veb stranicata kade sto go kupiv proizvodot ne sakaat da mi go zamenat intro
Каде да се обратам кога од веб страницата каде што го купив производот не сакаат да ми го заменат?

Купив производ од веб страна, но не ми одговара. Зошто не ми дозволуваат да го заменам производот со друг...

Додека бев на породилно отсуство на моето место фирмата вработи друг на неопределено време, а по систематизацијата е предвиден еден работник за таа позиција. Дали по завршувањето на породилното работодавачот е должен да ме врати на старото работно место?

Одговара Мирјанка Алексовска од Министерството за труд и социјална...

images prasaj Kade mozam da prijavam kupen rasipan aparat koj od prodazniot salon odbivaat da go servisiraat ili zamenat so nov
Kаде можам да пријавам купен расипан апарат кој од продажниот салон одбиваат да го сервисираат или заменат со нов?

Одговара Бранко Костовски од Организацијата на потрошувачите на...