fbpx

Тагови

Таг: младински додаток

images prasaj Zosto mladinski dodatok ne gi sleduva site mladi vo drzavata sto se vraboteni zarem toa ne e diskriminacija intro
Зошто младински додаток не ги следува сите млади во државата што се вработени?

Одговара Бојана Стевческа од Агенцијата за вработување на Република Северна...

images prasaj Koga se dodeluva mladinski dodatok intro
Кога се доделува младински додаток?

Одговара Мирјанка Алексовска од Министерството за труд и социјална...