fbpx

Тагови

Таг: Клубови

finansiskata policija istrazuva zloupotrebi na sportskite vauceri featured
Финансиската полиција истражува злоупотреби на спортските ваучери

Воведувањето ваучери за финасирање на спортот во земјава требаше да биде систем кој ќе ја заштити државата...

makedonija bugarija sosedska sopka na patot kon eu featured
Македонија – Бугарија: Соседска сопка на патот кон ЕУ

„Ако во 2017 година Заев и Борисов порачаа дека отсега Македонија и Бугарија ќе гледаат само напред, пет...

bugarski kulturni klubovi zblizuvanje na dva naroda ili provokacija featured
Бугарски клубови: провокација наместо обид за зближување

Пред седиштето на неодамна отворениот бугарски културен клуб „Цар Борис III“ сега нема полициско...

prijatelstvo megu dva naroda se gradi vrz osnova na vzaemna pocit featured
Пријателство меѓу два народа се гради врз основа на взаемна почит

Од историјата треба се извлекуваат поуки, а не таа да се користи за ситни дневно-политички поени со...

zagrizuvacka e promocijata na fasistickoto minato na carska bugarija featured
Загрижувачка е промоцијата на фашистичкото минато на царска Бугарија

Во времето на царот Борис Трети, во 1940 година во Бугарија е донесен Законот за заштита на нацијата со кој се...