fbpx

Тагови

Таг: високи сметки

kolku cesto treba ekipite na evn da gi otcituvaat broilata intro
Колку често треба екипите на ЕВН да ги отчитуваат броилата?

 Не ми го...

za kolku vreme treba evn da mi odgovori na zalbata za previsoka smetka intro
За колку време треба ЕВН да ми одговори на жалбата за превисока сметка?

 Одговара...

kade da se pozalam za previsoka smetka za struja intro
Каде да се пожалам за превисока сметка за струја?

 Одговара...

mi stigna smetka za voda od 5000 denari a nemam potroseno tolku kade da reagiram intro
Ми стигна сметка за вода од 5000 денари, а немам потрошено толку. Каде да реагирам?

 Одговара Зоран Недевски од ЈП „Водовод и...