fbpx

Тагови

Таг: ДДВ

besimi gi obra cresite okolu potfrlanjeto na naplatata na ddv vo prvite sedum meseci od godinava featured 1
Бесими ги „oбрa црешите“ околу потфрлањето на наплатата на ДДВ во првите седум месеци од годинава

Министерот за финансии на прес-конференција рече дека не се води евиденција за наплата на ДДВ на месечно...

kako moze koga ke skeniram fiskalni smetki od edna ista benziska pumpa sekogas da mi pokazuva deka smetkata e veke podnesena featured 1
Kако може кога ќе скенирам фискални сметки од една иста бензиска пумпа секогаш да ми покажува дека сметката е веќе поднесена?

Одговараат од Управата за јавни...

images prasaj Zosto na aplikacijata pisuva za tromesecje edna suma a isplakaat druga intro
Зошто на апликацијата пишува за тромесечје една сума, а исплаќаат друга?

Одговара Михајло Михаилов од Управата за јавни...

images prasaj Zosto mnogu fiskalni smetki ne moze da se skeniraat intro
Зошто многу фискални сметки не може да се скенираат?

Одговара Михајло Михаилов од Управата за јавни...

images prasaj Kade da se obratam dokolku ne mozam da se najavam na aplikacijata MojDDV intro
Каде да се обратам доколку не можам да се најавам на апликацијата MojДДВ?

Одговара Михајло Михаилов од Управата за јавни...

images prasaj Vo rok od kolku dena najdocna moze da se skenira edna fiskalna smetka intro
Во рок од колку дена најдоцна може да се скенира една фискална сметка?

Одговара Михајло Михаилов од Управата за јавни...

images prasaj Koja e najvisokata suma na edna smetka sto moze da se skenira intro
Која е највисоката сума на една сметка што може да се скенира?

Одговара Михајло Михаилов од Управата за јавни...

images prasaj Dali ke se vmetnat i smetkite za struja telefon i parno vo skeniranjeto za Moj DDV intro
Дали ќе се вметнат и сметките за струја, телефон и парно во скенирањето за „Мој ДДВ“?

Одговара Михајло Михаилов од Управата за јавни...

images prasaj Zosto vo nekoi kafeani i kafulinja se prepecatuva smetka ako ne si kazal deka plakas so karticka intro
Зошто во некои кафеани и кафулиња се препечатува сметка ако не си кажал дека плаќаш со картичка?

Одговара Михајло Михаилов од Управата за јавни...