fbpx

Тагови

Таг: ГУП

holidej in mesalkite za beton vrtat obvinitelstvoto vo ler featured
„Холидеј Ин“ – мешалките за бетон вртат, Обвинителството во „лер“

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција сѐ уште собира докази за спорниот детален...

grabezot na drzaven imot ke zavrsi dodeka featured
Грабежот на државен имот ќе заврши додека се смени Законот за градежно земјиште

Продолжува распродажбата на државно градежно земјиште со непосредна спогодба иако изминува речиси една...

ke se spasi li skopje so noviot gup
Ќе се спаси ли Скопје со новиот ГУП? 

Граѓаните на Скопје веќе две децении се соочуваат со проблеми кои се појавија како последица на несовесното...