fbpx

Тагови

Таг: ИКС

Фотографија од погон од индустриски објект
Црвена лента од влез до излез за странските инвеститори

Секоја странска инвестиција започнува со сечење црвена лента, многу камери, помпезни најави и вести за голем...

Игри на среќа: заштита на малолетниците или бизнис-интереси?
Игри на среќа: заштита на малолетниците или бизнис-интереси?

Заштита на малолетниците, поголема контрола врз дејноста или бизнис-интереси. Што се крие во позадина на...

popusti praznicna likvidacija ili manipulacija featured
Попусти: Празнична ликвидација или манипулација?

Деновите пред и по празниците се период на радост и желба за подновување. Па така секој од нас сака да се...

mnogu stativi za makedonskiot fudbal featured
Многу стативи за македонскиот фудбал

Фудбалот е игра којашто маѓепсува милиони луѓе во светот, кои делат исти страст и пасија....

i vodata moze da ve izgori so visoki smetki featured
И водата може да ве „изгори“ со високи сметки

Високи сметки, нередовно читање водомери, како да се плати долгот на рати... Скопјани со многу прашања до...