fbpx

Тагови

Таг: наплата

besimi gi obra cresite okolu potfrlanjeto na naplatata na ddv vo prvite sedum meseci od godinava featured 1
Бесими ги „oбрa црешите“ околу потфрлањето на наплатата на ДДВ во првите седум месеци од годинава

Министерот за финансии на прес-конференција рече дека не се води евиденција за наплата на ДДВ на месечно...

images prasaj Dali vo prodavnicite e dozvoleno na proizvodot da pisuva edna cena a na kasa vi naplatat druga povisoka cena intro
Дали во продавниците е дозволено на производот да пишува една цена, а на каса ви наплатат друга повисока цена?

Одговара Ирена Велкова од Државниот пазарен...