fbpx

Тагови

Таг: Треска

holidej in mesalkite za beton vrtat obvinitelstvoto vo ler featured
„Холидеј Ин“ – мешалките за бетон вртат, Обвинителството во „лер“

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција сѐ уште собира докази за спорниот детален...

grabezot na drzaven imot ke zavrsi dodeka featured
Грабежот на државен имот ќе заврши додека се смени Законот за градежно земјиште

Продолжува распродажбата на државно градежно земјиште со непосредна спогодба иако изминува речиси една...

ezeroto treska ostana mocuriste poradi nerascisteni imotni odnosi featured
Езерото Треска остана мочуриште поради нерасчистени имотни односи

Само звукот на ѕвончето на стадото од кози се слуша на некогаш познатото туристичко место, езерото Треска....