fbpx

Тагови

Таг: булинг

ucilistata ne dobivaat poddrska od instituciite za zastita od vrsnicko nasilstvo featured
Училиштата не добиваат поддршка од институциите за заштита од врсничко насилство

Што работат Државниот совет за превенција на детско престапништво и Националното координативно тело за...

so godini se finansiraat dve drzavni tela za zastita od vrsnicko nasilstvo koi nikogas ne sme gi slusnale featured
Постојат две државни тела против врсничко насилство кои никогаш не сме ги слушнале

Трагедијата што ја предизвика ученик во основно образование во Белград одново отвори дебата за едно прашање...

images prasaj Kade moze da se prijavi vrsnicko nasilstvo intro
Каде може да се пријави врсничко насилство?

Одговара Наташа Станојевиќ од Центарот за социјална работа –...

images prasaj Dali moze i kade da se prijavi onlajn voznemiruvanje intro
Дали може и каде да се пријави онлајн вознемирување?

Одговара Гоце Андреевски од Министерството за внатрешни...

images prasaj Sto opfaka sajber nasilstvoto
Што опфаќа сајбер насилството?

Одговара Стефан Богески од Коалицијата...

images prasaj Koj e najcesta zrtva na buling
Кој е најчеста жртва на булинг?

Одговара Стефан Богески од Коалицијата...

images prasaj Kako da se spravime so bulingot
Како да се справиме со булингот?

Одговара Стефан Богески од Коалицијата...

images prasaj Dali mozam da prijavam vrsnicko nasilstvo vo ucilisteto
Дали можам да пријавам врсничко насилство во училиштето?

Одговара Стефан Богески од Коалицијата...

images prasaj Sto pretstavuva vrsnickoto nasilstvo ili buling
Што претставува врсничкото насилство или булинг?

Одговара Стефан Богески од Коалицијата...