fbpx

Тагови

Таг: КористиФакти

vo svetot na tishinata mnogu barieri za lugjeto so oshteten sluh
Во светот на тишината многу бариери за глувонемите луѓе

Дали сте се запрашале како би изгледал вашиот живот кога рацете би ви служеле како средство за...

Избори - плодна почна за кршење на правилата на игра
Избори – плодна почва за кршење на правилата на игра

На неколку дена до официјалниот почеток на изборната кампања веќе е јасно дека Македонија е одамна во...

Фотографија од погон од индустриски објект
Црвена лента од влез до излез за странските инвеститори

Секоја странска инвестиција започнува со сечење црвена лента, многу камери, помпезни најави и вести за голем...

Игри на среќа: заштита на малолетниците или бизнис-интереси?
Игри на среќа: заштита на малолетниците или бизнис-интереси?

Заштита на малолетниците, поголема контрола врз дејноста или бизнис-интереси. Што се крие во позадина на...

popusti praznicna likvidacija ili manipulacija featured
Попусти: Празнична ликвидација или манипулација?

Деновите пред и по празниците се период на радост и желба за подновување. Па така секој од нас сака да се...

mnogu stativi za makedonskiot fudbal featured
Многу стативи за македонскиот фудбал

Фудбалот е игра којашто маѓепсува милиони луѓе во светот, кои делат исти страст и пасија....

i vodata moze da ve izgori so visoki smetki featured
И водата може да ве „изгори“ со високи сметки

Високи сметки, нередовно читање водомери, како да се плати долгот на рати... Скопјани со многу прашања до...