fbpx

Тагови

Таг: пасош

dali pasos sto ima vaznost i pecat od severna makedonija mora da se promeni intro
Дали пасош што има важност и печат од Северна Македонија мора да се промени?

Лицето живее во Тајланд и има важечка виза во пасошот. Одговара Гоце Андреевски од Министерството за...

images prasaj Kolku vreme pred istekot na licnata karta pasosot i vozackata dozvola treba da se podnesat baranja za novi
Колку време пред истекот на личната карта, пасошот и возачката дозвола треба да се поднесат барања за нови?

Одговара Сузана Прањиќ Талевска, началник на Одделението за информации од јавен...

images prasaj Dali moze da patuvam so pasos so starata adresa na ziveenje
Дали може да патувам со пасош со старата адреса на живеење?

Одговара Тони Ангеловски од Министерството за внатрешни...