fbpx

Тагови

Таг: туристичка агенција

turistickata agencija ne ni go ovozmozi ona za sto plativme kade da reagirame intro
Туристичката агенција не ни го овозможи она за што плативме. Каде да реагираме?

 Одговара Татјана Тасевска од Организацијата за заштита на...

images prasaj Sto da prezememe ako turistickata agencija ne go ispolni dogovorot intro
Што да преземеме ако туристичката агенција не го исполни договорот?

Одговара Александра Котели од Државниот пазарен...

images prasaj Sto ke bide so nasite vauceri za turizam ako ne se ostvari turata za koja sme platile intro
Што ќе биде со нашите ваучери за туризам ако не се оствари турата за која сме платиле?

Одговара Мартина Грнчаровска од Организацијата на потрошувачи на...

images prasaj Aleksandra Koteli 2
Каде може да се обратиме доколку туристичката агенција не го исполни склучениот договор?

Одговара Александра Котели од Државниот пазарен...

images prasaj Kade da se obratam dokolku turistickata agencija ne ja pocituva uredbata na Vladata za izdavanje vauceri
Каде да се обратам доколку туристичката агенција не ја почитува уредбата на Владата за издавање ваучери?

Одговара Тања Тасевска од Организација на потрошувачите на...