fbpx

Тагови

Таг: кучиња

instituciite se pravat gluvi i slepi borbite so kucinja si vrvat featured
Институциите се прават глуви и слепи, борбите со кучиња си врват

Крвави кучиња, рингови за борби, фотографии на социјалните мрежи со пехари за победникот во крволочната...

kako moze da se resi problemot so golemiot broj ulicni kucinja vo gradovite featured
Како може да се реши проблемот со големиот број улични кучиња во градовите?

И самите знаеме дека и досега во нашата држава постојат законски решенија со кои се овозможува справување со...

kade da se prijavi kuce koe lae bez prestan intro
Каде да се пријави куче кое лае без престан?

...

koj pravi procenka na brojot na bezdomni kucinja intro
Кој прави проценка на бројот на бездомни кучиња?

...

images prasaj Dali sopstvenicite na kucinja smeat da gi setaat kucinjata bez povodnik intro
Дали сопствениците на кучиња смеат да ги шетаат кучињата без поводник?

Одговара Димитар Терзиевски од Агенцијата за храна и ветеринарство. ...

images prasaj Sto ke napravi Opstina Gazi Baba po zazestenite napadi od kucinja vrz deca vo opstinata intro
Што ќе направи Општина Гази Баба по зачестените напади од кучиња врз деца вo општината?

Одговара Борис Георгиевски, градоначалник на Општина Гази...