fbpx

Тагови

Таг: лекување

drzavata nema mehanizam da spreci prodazba na zivi bubacki kako lek preku socijalnite mrezi featured
Државата нема механизам да спречи продажба на живи бубачки како лек преку социјалните мрежи

Од Шведска до Македонија, најмалку пет држави поминал камионот на нашиот продавач на бубачки за да ги донесе...

nema institucija sto ke spreci bubackite da se koristat kako lek featured
Нема институција што ќе спречи бубачките да се користат како лек

Огласот преку кој на социјалните мрежи се продаваат бубачки за лекување на разни болести е сѐ уште активен....

za zdravje i zivi bubacki bi jadele featured
За здравје и живи бубачки би јаделе

Во Фејсбук група, со скриен идентитет, некој прашува за повеќе информации за лек со бубачки. Дискусијата се...

images prasaj Kakva e postapkata za refundacija na lekot Kleksan Clexane intro
Каква е постапката за рефундација на лекот Клексан (Clexane)?

Одговараат од Фондот за здравствено...

images prasaj Dali postoi zakonska precka da dobijam prioriteten upat dokolku doktorot nema termin
Дали постои законска пречка да добијам приоритетен упат доколку докторот нема термин?

Одговара Милица Бубало од Брзата...

images prasaj Koga ke pocne da funkcionira univerzalnata linija za pomos
Кога ќе почне да функционира универзалната линија за помош?

Одговара Милица Бубало од Брзата...

images prasaj So kolku vozila raspolaga Brza pomos
Со колку возила располага Брза помош?

Одговара Милица Бубало од Брзата...

images prasaj Zosto Brza pomos ne doaga za lica nad 60 godini
Зошто Брза помош не доаѓа за лица над 60 години?

Одговара Милица Бубало од Брзата...

images prasaj Dali nevraboteniot sopruznik osiguren preku lice so minimalna penzija e osloboden od participacija za bolnicko lekuvanje
Дали невработениот сопружник осигурен преку лице со минимална пензија е ослободен од партиципација за болничко лекување?

Одговара Мартин Сопронов од Институтот за човекови...