fbpx

Тагови

Таг: Општина Центар

holidej in mesalkite za beton vrtat obvinitelstvoto vo ler featured
„Холидеј Ин“ – мешалките за бетон вртат, Обвинителството во „лер“

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција сѐ уште собира докази за спорниот детален...

sest decenii po skopskiot zemjotres bestrasni vlasti feat
Шест децении по скопскиот земјотрес, бестрашни власти градат пркосејќи им на правилата

Со 14 гласа ЗА, три ВОЗДРЖАНИ и три ПРОТИВ, на 20 јули Општина Центар донесе нов ДУП за градската четврт кај...

grabezot na drzaven imot ke zavrsi dodeka featured
Грабежот на државен имот ќе заврши додека се смени Законот за градежно земјиште

Продолжува распродажбата на државно градежно земјиште со непосредна спогодба иако изминува речиси една...

prva pobeda na zitelite se cisti divata deponija kaj tehnometal featured
Прва победа на жителите: Се чисти дивата депонија кај „Технометал“

По повеќе од една година од почетокот на распадот на огромната зграда на некогашниот гигант „Технометал –...

nadezta za zgradata na tehnometal vardar prva umre featured
Надежта за зградата на „Технометал Вардар“ прва умре

Објектот на поранешниот гигант Технометал во Скопје кој со години е само нем сведок на големината на...

pasivnosta na instituciite od tehnometal vardar sozdade deponija srede skopje featured
Пасивноста на институциите од „Технометал Вардар“ создаде депонија среде Скопје

Пожарот што неодамна беше подметнат во зградата на поранешен „Технометал Вардар“ во центарот на Скопје за...

images prasaj zosto urbanistickiot plan z 10 vo opstina centar ne se raboti i ne e obnoven od 2012 intro
Зошто урбанистичкиот план З-10 во општина Центар не се работи и не е обновен од 2012?

Одговара Емил Лазаревски од општина...