fbpx

Тагови

Таг: потрошувачи

popusti praznicna likvidacija ili manipulacija featured
Попусти: Празнична ликвидација или манипулација?

Деновите пред и по празниците се период на радост и желба за подновување. Па така секој од нас сака да се...

kade da se obratam koga odbivaat da mi go smenat laptopot pod izgovor deka e koristen iako ne e intro
Каде да се обратам кога одбиваат да ми го сменат лаптопот под изговор дека е користен иако не е?

 Ми продале лаптоп со HD резолуција, но не сум задоволен и сакам нов со Full...

turistickata agencija ne ni go ovozmozi ona za sto plativme kade da reagirame intro
Туристичката агенција не ни го овозможи она за што плативме. Каде да реагираме?

 Одговара Татјана Тасевска од Организацијата за заштита на...

kade da se obratam za vrakjanje na proizvod ako od veb stranata me ignoriraat
Каде да се обратам за враќање на производ ако од веб-страната каде што го купив ме игнорираат?

Одговара Мартина Грнчаровска од Oрганизацијата на потрошувачи....

images prasaj Kade da se obratime ako ne sakaat da go zamenat proizvodot koj go dostavija so pogresni dimenzii intro
Каде да се обратиме ако не сакаат да го заменат производот кој го доставија со погрешни димензии?

Преку интернет нарачавме мебел. Прво доцнеше, а потоа стигна со погрешни димензии. Не сакаат да го заменат...

images prasaj Kupiv frizider i vednas se rasipa Tri pati go popravaa i povtorno ima problem a ne mi davaat nov Sto da pravam intro
Купив фрижидер и веднаш се расипа. Три пати го поправаа и повторно има проблем, а не ми даваат нов. Што да правам?

Одговара Мартина Грнчаровска од Организацијата на потрошувачи на...

images prasaj Za kolku vreme otkako ke se prijavi rasipan aparat serviserot e dolzen da go popravi intro
За колку време откако ќе се пријави расипан апарат сервисерот е должен да го поправи?

Одговара Мартина Грнчаровска од Организацијата на потрошувачи на...

images prasaj Dali moze ist proizvod vo nekoi prodavnici da e zaveden kako domasen a vo drugi kako stranski intro
Дали може ист производ во некои продавници да е заведен како домашен, а во други како странски?

Одговара Михајло Михаилов од Управата за јавни...

images prasaj Kupiv proizvod na internet i sega imam problem da go zamenam Kade da reagiram koga nema kontakt so sajtot intro
Во кој рок се враќа купен производ?

Одговара Мартина Грнчаровска од Организацијата на потрошувачи на...